Licensed to Lakeside Stadium - Site License
                                      HY-TEK's Meet Manager 22/11/2012 09:02 PM
                2012 Victorian 5000m Championship - 22/11/2012                 
                               Lakeside Stadium                                
                                    Results                                    
 
Event 1  Men 5000 metres   D Race Open
================================================================
    Name                    Year Team                     Final 
================================================================
.  1  
  1 Simpson, Grant               Bellarine At          16:33.1h  
  2 Zervaas, Wade                Glenhuntly            16:38.2h  
  3 Griffin, Steven              Box Hill              16:41.9h  
  4 Quirk, Steven                South Coast           16:47.4h  
  5 Jones, Jeffrey               Athletics ES          16:54.6h  
  6 Lawson, Corey                SME                   17:00.7h  
  7 Gray, Luke                   Athletics ES          17:09.4h  
  8 Hanley, Marcus               Old Xaverian          17:12.7h  
  9 Burke, Roland                Athletics ES          17:16.8h  
 10 Boyle, Flynn                 Traralgon Ha          17:17.7h  
 11 Hall, Travis                 SME                   17:40.3h  
 12 Bruneau, Damien              Athletics ES          17:40.6h  
 13 Woodman, Jonathan            Athletics ES          17:44.2h  
 14 Clark, Adam                  Western Athl          17:46.0h  
 15 Schaumberg, Matthew          Western Athl          17:50.4h  
 16 Lotzoff, Saul                Maccabi Athl          17:52.6h  
 17 Hawksworth, Danny            Athletics ES          17:57.3h  
 18 Van Dueren, Philip           Coburg Harri          18:24.3h  
 19 Iskenderian, Simon           SME                   20:13.1h  
 -- Pearson, Kyle                Athletics ES               DNF  
 
Event 2  Men 5000 metres   C Race Open
================================================================
    Name                    Year Team                     Final 
================================================================
  1 Mori, Joji                   Richmond Har          15:30.2h  
  2 Mackie, Samuel               Box Hill              15:31.8h  
  3 Verwey, Ned                  Frankston             15:36.3h  
  4 Gatt, Cameron                SSH                   15:44.3h  
  5 Schwerkolt, Robert           Old Scotch C          15:45.7h  
  6 Buckingham, Benjamin         SSH                   15:50.4h  
  7 Phelan, Adrian               Athletics ES          15:51.5h  
  8 Masseni, Michael             Western Athl          15:51.6h  
  9 Kelham, Rory                 Diamond Vall          15:53.0h  
 10 Wagstaff, Jamie              SSH                   15:56.0h  
 11 Graham, Bruce                Old Scotch C          15:57.3h  
 12 Sheldon, Charlie             Melbourne UN          16:03.7h  
 13 Green, Peter                 Box Hill              16:04.2h  
 14 Winter, Chris                Glenhuntly            16:04.3h  
 15 Verwey, Sean                 Frankston             16:05.3h  
 16 Cook, Julian                 Glenhuntly            16:07.7h  
 17 Cook, Jamie                  Bendigo YMCA          16:19.7h  
 18 Robertson, James             Glenhuntly            16:55.3h  
 19 Dutton, Peter                Casey Cardin          16:57.7h  
 
Event 3  Men 5000 metres   B Race Open
================================================================
    Name                    Year Team                     Final 
================================================================
  1 Smithers, Harry              OLM                   14:45.4h  
  2 Williamson, Cody             Bendigo YMCA          14:47.3h  
  3 Canty, Brendan               Diamond Vall          14:53.2h  
  4 Verwey, Dane                 Frankston             14:56.5h  
  5 Davy, Matthew                Oakleigh              15:07.9h  
  6 Paroissien, David            Melbourne UN          15:10.7h  
  7 Rayner, Jack                 Western Athl          15:12.9h  
  8 Potter, William              Box Hill              15:20.2h  
  9 Morgan, Grant                Melbourne UN          15:31.4h  
 10 Whipp, Sean                  Frankston             15:40.7h  
 11 Keely, Bryan                 BEU                   15:55.2h  
 12 Dowel, Michael               Box Hill              16:24.4h  
 13 Quirk, Samuel                South Coast           16:31.2h  
 14 Papanikolaou, Joshua         Glenhuntly            16:32.0h  
 -- Knowles, Craig               Sa                   X15:08.9h  
 -- Bevege, Simon                Collingwood                DNF  
 
Event 4  Women 5000 metres Open
================================================================
    Name                    Year Team                     Final 
================================================================
  1 Barker, Sophie               Melbourne UN          16:20.42  
  2 Diver, Sinead                SME                   16:24.46  
  3 McSweeney, Sarah             Melbourne UN          16:55.25  
  4 Kraft, Emma                  NT                    17:36.34  
  5 Gordon, Julie                SME                   18:06.94  
  6 Shaw, Briony                 Richmond Har          18:16.17  
  7 Aslanides, Amelia            Glenhuntly            18:33.02  
  8 Van Dueren, Stacey           Coburg Harri          18:37.25  
  9 Barlow, Karen                Knox Athleti          18:41.73  
 10 Taylor, Carmel               Coburg Harri          18:42.17  
 11 Marsden, Louise              SME                   19:30.49  
 
Event 5  Men 5000 metres   A Race Open
================================================================
    Name                    Year Team                     Final 
================================================================
  1 Kelly, Steve                 Box Hill              13:53.27  
  2 Adams, Liam                  Athletics ES          13:55.51  
  3 Yoa, Duer                    Eureka                14:11.75  
  4 Dinneen, Stephen             Box Hill              14:13.53  
  5 Wightman, Nicholas           Deakin                14:25.53  
  6 A-Kurtu, Walid               Athletics ES          14:27.64  
  7 Threlfall, Brady             Bendigo YMCA          14:28.65  
  8 Discombe, Chris              Ringwood Ath          14:29.59  
  9 Rayner, Toby                 Glenhuntly            14:45.90  
 10 Aloisio, Anthony             St Kevin's A          14:57.85  
 11 Toomey, Benjamin             Knox Athleti          15:12.87  
 12 Delany, Liam                 Collingwood           15:18.01  
 -- Birtwhistle, Jacob           Tasmania             X14:19.52  
 -- Berry, Neil                  NSW                  X14:28.33  
 -- Jones, Rhys                  Sa                   X14:35.22  
 -- Miller, Chartt               WA                   X14:41.32  
 -- Morgan, Paul                 Sa                   X14:53.57