Licensed to Melbourne Olympic Park - Site License
                                      HY-TEK's Meet Manager 29/11/2011 09:18 AM
                2011 Victorian Relay Championships - 27/11/2011                
                         Lakeside Stadium, Albert Park                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 4x100 Meter Relay Under 16
================================================================
    Team                                                Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Knox Athletics  'A'                                   51.62q 
  2 Diamond Valley AC  'B'                                51.85q 
  3 Keilor St Bernards  'A'                               52.27q 
  4 Preston AC  'A'                                       53.60q 
  5 Doncaster  'B'                                        57.20  
Heat  2 Preliminaries
  1 Geelong Guild  'A'                                    51.38q 
  2 Doncaster  'A'                                        51.66q 
  3 Frankston AC  'A'                                     54.48q 
  4 Diamond Valley AC  'A'                                55.06q 
  5 Glenhuntly  'A'                                       55.54  
 
Event 2  Men 4x100 Meter Relay Under 18
================================================================
    Team                                                Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 East Melbourne Harriers  'A'                          44.17q 
  2 Athletics Essendon  'B'                               45.31q 
  3 Athletics Nunawading  'A'                             45.36q 
  4 Old Xaverians  'B'                                    45.78q 
  5 Diamond Valley AC  'A'                                45.85q 
Heat  2 Preliminaries
  1 Old Xaverians  'A'                                    44.02q 
  2 Sandringham  'A'                                      44.30q 
  3 Glenhuntly  'A'                                       45.46q 
  4 Doncaster  'A'                                        46.05  
  5 Ringwood  'A'                                         47.06  
 
Event 3  Women 4x100 Meter Relay Open
================================================================
    Team                                                Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Athletics Essendon  'A'                               47.98q 
  2 Sandringham  'A'                                      49.85q 
  3 Diamond Valley AC  'A'                                51.51q 
  4 Doncaster  'B'                                        53.99  
  5 Glenhuntly  'B'                                       54.35  
  6 Doncaster  'A'                                        54.46  
  6 Athletics Essendon  'B'                               54.46  
Heat  2 Preliminaries
  1 Ringwood  'A'                                         48.51q 
  2 Glenhuntly  'A'                                       49.65q 
  3 Knox Athletics  'A'                                   50.51q 
  4 Geelong Guild  'A'                                    50.94q 
  5 Eureka AC  'A'                                        52.46q 
  6 Williamstown AC  'A'                                  52.61  
 -- Box Hill  'A'                                           DNF  
 
Event 4  Men 4x100 Meter Relay Open
================================================================
    Team                                                Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Doncaster  'A'                                        43.65q 
  2 Glenhuntly  'A'                                       43.74q 
  3 Knox Athletics  'A'                                   43.89q 
  4 Box Hill  'A'                                         44.49q 
 -- Athletics Essendon  'A'                                 DNF  
Heat  2 Preliminaries
  1 Ringwood  'A'                                         43.60q 
  2 Frankston AC  'A'                                     43.77q 
  3 Old Xaverians  'A'                                    43.87q 
  4 Athletics Chilwell  'A'                               45.42q 
  5 Mentone  'B'                                          45.54  
 -- Doncaster  'B'                                           DQ   IAAF RULE 170.14
 
Event 7  Women 4x400 Meter Relay Open
================================================================
    Team                                                Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Athletics Essendon  'A'                             4:00.07q 
  2 Box Hill  'A'                                       4:00.86q 
  3 Knox Athletics  'A'                                 4:01.99q 
  4 Sandringham  'A'                                    4:03.27q 
  5 Williamstown AC  'A'                                4:12.43  
Heat  2 Preliminaries
  1 Glenhuntly  'A'                                     3:49.09q 
  2 Ringwood  'A'                                       3:59.70q 
  3 Doncaster  'A'                                      3:59.76q 
  4 St Stephens Harriers  'A'                           4:03.54q 
  5 Glenhuntly  'B'                                     4:08.57  
 
Event 8  Men 4x400 Meter Relay Open
================================================================
    Team                                                Prelims 
================================================================
Heat  1 Preliminaries
  1 Deakin AC  'A'                                      3:22.65q 
  2 Old Melburnians  'A'                                3:22.94q 
  3 Athletics Essendon  'A'                             3:23.08q 
  4 Diamond Valley AC  'A'                              3:28.31  
  5 Knox Athletics  'A'                                 3:28.47  
  6 Frankston AC  'A'                                   3:31.69  
  7 Ringwood  'A'                                       3:39.52  
Heat  2 Preliminaries
  1 Doncaster  'A'                                      3:18.89q 
  2 Doncaster  'B'                                      3:22.12q 
  3 Old Xaverians  'A'                                  3:22.20q 
  4 Glenhuntly  'A'                                     3:25.04q 
  5 Box Hill  'A'                                       3:25.08q 
  6 St Stephens Harriers  'A'                           3:30.91  
  7 Old Scotch Collegians AC  'A'                       3:34.92  
  8 Casey Cardinia Athletics  'A'                       4:10.21  
 
Event 9  Men 4x100 Meter Relay Under 18
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
Section  1 Finals
  1 East Melbourne Harriers  'A'                          43.69  
  2 Sandringham  'A'                                      43.90  
  3 Old Xaverians  'A'                                    44.38  
  4 Diamond Valley AC  'A'                                44.55  
  5 Athletics Essendon  'B'                               44.70  
  6 Glenhuntly  'A'                                       45.94  
 -- Athletics Nunawading  'A'                               DNF  
 
Event 10  Women 4x100 Meter Relay Under 14
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
Section  1  
  1 Glenhuntly  'A'                                       52.63  
  2 Keilor St Bernards  'A'                               53.92  
  3 Western Athletics  'A'                                54.34  
  4 Athletics Essendon  'B'                               54.95  
  5 Athletics Chilwell  'A'                               56.07  
  6 East Melbourne Harriers  'A'                          56.71  
  7 Athletics Essendon  'A'                               57.69  
  8 Keilor St Bernards  'B'                               63.48  
 
Event 11  Men 4x100 Meter Relay Under 14
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 East Melbourne Harriers  'A'                          50.01  
  2 Keilor St Bernards  'A'                               52.16  
  3 Diamond Valley AC  'A'                                52.37  
  4 Old Xaverians  'A'                                    52.52  
  5 Bendigo YMCA  'A'                                     53.12  
  6 Bendigo YMCA  'B'                                     54.71  
  7 South Melbourne AC  'A'                               56.38  
 
Event 12  Women 4x100 Meter Relay Under 16
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
Section  1 Finals
  1 Knox Athletics  'A'                                   50.79  
  2 Diamond Valley AC  'B'                                51.35  
  3 Geelong Guild  'A'                                    51.45  
  4 Doncaster  'A'                                        52.39  
  5 Keilor St Bernards  'A'                               52.60  
  6 Preston AC  'A'                                       53.36  
  7 Frankston AC  'A'                                     54.21  
  8 Diamond Valley AC  'A'                                55.46  
 
Event 13  Men 4x100 Meter Relay Under 16
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
Section  1  
  1 East Melbourne Harriers  'A'                          45.21  
  2 Glenhuntly  'A'                                       45.59  
  3 Box Hill  'A'                                         47.39  
  4 Williamstown AC  'A'                                  47.72  
  5 Diamond Valley AC  'A'                                48.09  
  6 Old Xaverians  'A'                                    48.93  
  7 Old Xaverians  'B'                                    49.36  
  8 Glenhuntly  'B'                                       50.68  
 
Event 14  Women 4x100 Meter Relay Under 18
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Knox Athletics  'A'                                   50.87  
  2 Glenhuntly  'A'                                       51.82  
  3 Doncaster  'A'                                        52.43  
  4 Athletics Chilwell  'A'                               52.66  
  5 Sandringham  'A'                                      52.80  
  6 Wellington AC  'A'                                    53.61  
  7 Diamond Valley AC  'A'                                54.62  
  8 Frankston AC  'A'                                     55.26  
 
Event 15  Women 4x100 Meter Relay Open
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
Section  1 Finals
  1 Ringwood  'A'                                         47.47  
  2 Athletics Essendon  'A'                               48.14  
  3 Glenhuntly  'A'                                       49.78  
  4 Knox Athletics  'A'                                   49.98  
  5 Sandringham  'A'                                      50.07  
  6 Diamond Valley AC  'A'                                51.68  
  7 Geelong Guild  'A'                                    51.99  
 
Event 16  Men 4x100 Meter Relay Open
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Doncaster  'A'                                        43.07  
  2 Ringwood  'A'                                         43.20  
  3 Knox Athletics  'A'                                   43.70  
  4 Frankston AC  'A'                                     43.76  
  5 Old Xaverians  'A'                                    43.79  
  6 Glenhuntly  'A'                                       43.88  
  7 Athletics Chilwell  'A'                               44.68  
  8 Box Hill  'A'                                         44.95  
 
Event 17  Men 4x400 Meter Relay Under 18
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
Section  1  
  1 East Melbourne Harriers  'A'                        3:28.21  
  2 Athletics Essendon  'A'                             3:28.31  
  3 Box Hill  'A'                                       3:31.66  
  4 Old Xaverians  'A'                                  3:32.95  
  5 Diamond Valley AC  'A'                              3:39.87  
  6 Ringwood  'A'                                       3:40.36  
  7 Doncaster  'A'                                      3:42.77  
 
Event 18  Women 4x400 Meter Relay Under 18
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Athletics Chilwell  'A'                             4:00.04  
  2 Glenhuntly  'A'                                     4:03.07  
  3 Western Athletics  'A'                              4:03.72  
  4 Doncaster  'A'                                      4:08.01  
  5 Frankston AC  'A'                                   4:08.71  
  6 Knox Athletics  'A'                                 4:30.09  
 
Event 19  Men 4x400 Meter Relay Under 16
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 East Melbourne Harriers  'A'                        3:33.98  
  2 Box Hill  'A'                                       3:36.45  
  3 Glenhuntly  'A'                                     3:45.89  
  4 Athletics Chilwell  'A'                             3:46.19  
  5 Williamstown AC  'A'                                3:47.83  
  6 Diamond Valley AC  'A'                              3:58.21  
  7 Old Xaverians  'A'                                  3:58.37  
 
Event 20  Women 4x400 Meter Relay Under 16
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Knox Athletics  'A'                                 4:05.99  
  2 Doncaster  'A'                                      4:09.33  
  3 Athletics Chilwell  'A'                             4:20.40  
  4 Frankston AC  'B'                                   4:20.99  
  5 Diamond Valley AC  'A'                              4:21.48  
  6 Keilor St Bernards  'A'                             4:30.39  
  7 Western Athletics  'A'                              4:32.27  
  8 Williamstown AC  'A'                                4:37.86  
 
Event 21  Men 4x400 Meter Relay Under 14
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Bendigo YMCA  'A'                                   4:03.24  
  2 Old Xaverians  'A'                                  4:12.99  
  3 East Melbourne Harriers  'A'                        4:13.33  
  4 Keilor St Bernards  'A'                             4:15.78  
  5 Diamond Valley AC  'A'                              4:20.23  
 -- South Melbourne AC  'A'                            X4:37.59  
 
Event 22  Women 4x400 Meter Relay Under 14
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Glenhuntly  'A'                                     4:19.03  
  2 Western Athletics  'A'                              4:21.43  
  3 Athletics Chilwell  'A'                             4:21.97  
  4 Athletics Essendon  'A'                             4:25.94  
  5 East Melbourne Harriers  'A'                        4:34.08  
  6 Keilor St Bernards  'A'                             4:35.36  
  7 South Melbourne AC  'A'                             5:08.91  
 
Event 23  Women Distance Medley Under 18
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Western Athletics  'A'                              4:10.23  
  2 Athletics Essendon  'A'                             4:19.97  
  3 Athletics Chilwell  'A'                             4:21.58  
  4 Doncaster  'A'                                      4:24.64  
  5 Sandringham  'A'                                    4:31.02  
  6 Wellington AC  'A'                                  4:31.89  
  7 Glenhuntly  'A'                                     4:32.24  
 
Event 24  Men Distance Medley Under 18
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Old Xaverians  'A'                                  3:37.35  
  2 Box Hill  'A'                                       3:40.94  
  3 Diamond Valley AC  'A'                              3:42.36  
  4 Glenhuntly  'A'                                     3:42.41  
  5 Athletics Essendon  'A'                             3:45.25  
  6 East Melbourne Harriers  'A'                        3:45.56  
  7 Sandringham  'A'                                    3:46.39  
  8 Ringwood  'A'                                       3:47.44  
  9 Knox Athletics  'A'                                 3:49.95  
 10 Old Xaverians  'B'                                  3:56.01  
 11 Western Athletics  'A'                              3:56.75  
 12 East Melbourne Harriers  'B'                        4:02.11  
 
Event 25  Women Distance Medley Open
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Glenhuntly  'A'                                     3:58.08  
  2 Knox Athletics  'A'                                 4:03.06  
  3 Box Hill  'A'                                       4:07.49  
  4 Ringwood  'A'                                       4:19.21  
  5 Doncaster  'B'                                      4:21.32  
  6 St Stephens Harriers  'A'                           4:22.70  
  7 Athletics Essendon  'A'                             4:28.63  
  8 Glenhuntly  'B'                                     4:36.31  
  9 Doncaster  'A'                                      4:43.92  
 
Event 26  Men Distance Medley Open
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Doncaster  'B'                                      3:28.66  
  2 Ringwood  'A'                                       3:29.17  
  3 Glenhuntly  'A'                                     3:35.72  
  4 Athletics Chilwell  'A'                             3:39.15  
  5 Old Xaverians  'A'                                  3:41.96  
  6 Mentone  'A'                                        3:45.77  
  7 St Stephens Harriers  'A'                           3:49.97  
  8 Doncaster  'A'                                      3:52.73  
 -- Knox Athletics  'A'                                     DNF  
 
Event 27  Women Distance Medley Under 16
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Doncaster  'B'                                      4:15.41  
  2 Doncaster  'A'                                      4:16.90  
  3 Knox Athletics  'A'                                 4:22.42  
  4 Athletics Chilwell  'A'                             4:24.49  
  5 Athletics Essendon  'A'                             4:36.45  
  6 Western Athletics  'A'                              4:43.01  
  7 Glenhuntly  'A'                                     5:02.17  
  8 Bendigo YMCA  'A'                                   5:04.41  
 
Event 28  Men Distance Medley Under 16
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Athletics Chilwell  'A'                             3:47.32  
  2 Diamond Valley AC  'A'                              3:49.64  
  3 East Melbourne Harriers  'A'                        3:49.91  
  4 Box Hill  'A'                                       3:51.70  
  5 Williamstown AC  'A'                                3:55.86  
  6 Old Xaverians  'A'                                  4:06.25  
  7 Knox Athletics  'A'                                 4:06.38  
  8 Bendigo YMCA  'A'                                   4:13.00  
  9 Old Xaverians  'B'                                  4:13.45  
 10 Glenhuntly  'A'                                     4:13.50  
 11 Bendigo YMCA  'B'                                   4:39.71  
 
Event 29  Women 4x800 Meter Relay Under 18
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Doncaster  'A'                                     10:24.52  
 
Event 30  Women 4x800 Meter Relay Open
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Glenhuntly  'A'                                     9:26.66  
  2 Box Hill  'A'                                       9:28.58  
  3 St Stephens Harriers  'A'                           9:40.68  
  4 Keilor St Bernards  'A'                             9:47.88  
  5 St Stephens Harriers  'B'                          10:22.36  
 
Event 31  Men 4x800 Meter Relay Under 18
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Eureka AC  'A'                                      7:59.00  
  2 Knox Athletics  'A'                                 7:59.24  
  3 St Stephens Harriers  'A'                           8:13.13  
  4 Old Xaverians  'A'                                  8:22.95  
  5 Old Melburnians  'A'                                8:53.33  
  6 Keilor St Bernards  'A'                             9:15.35  
 
Event 32  Men 4x800 Meter Relay Open
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Athletics Essendon  'A'                             7:46.98  
  2 Knox Athletics  'A'                                 7:49.05  
  3 Doncaster  'A'                                      7:56.78  
  4 Ringwood  'A'                                       7:57.73  
  5 St Stephens Harriers  'A'                           8:01.93  
  6 Old Melburnians  'A'                                8:10.38  
  7 Glenhuntly  'A'                                     8:10.58  
  8 Doncaster  'B'                                      8:17.21  
  9 Mentone  'A'                                        8:28.37  
 10 Western Athletics  'A'                              8:29.04  
 11 Ringwood  'B'                                       8:36.19  
 12 Australian Masters  'A'                             8:39.01  
 13 Old Scotch Collegians AC  'A'                       8:46.89